KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15464171
nr 1546 4171
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Kvinna vid bord. Signerad, daterad -35. Blandteknik, bildmått: 49x42 cm, yttermått inklusive ram: 64x58 cm
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:32:01
1/6 21:42:29
700 kr
5/6 19:05:23
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström